Czy wiecie, że w naszej szkole zamieszkał lew?

Każde środowe spotkanie, w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas trzecich, to nowe doświadczenia, budowa robotów z Lego oraz programowanie i radość z obserwowania każdego kroku maszyny.

Aktualnie programowanie uważane jest za kolejny język warty nauczenia. Dlatego warto zacząć od najmłodszych lat. Nauka programowania uczy logicznego myślenia, wykształca kreatywność i pomaga rozwinąć umiejętność rozwiązywania problemów. Na naszych środowych spotkaniach uczniowie przekonują się, że nauka programowanie to przede wszystkim dobra zabawa.

Tak było również na ostatnich zajęciach, kiedy to trzecioklasiści zbudowali najdostojniejszego mieszkańca sawanny – lwa. Uczniowie pobudzili swoją kreatywność i sala nr 20 zamieniła się w trawiastą strefę międzyzwrotnikową o gorącym klimacie. Wśród traw dało się słyszeć różne odgłosy: ryczącego, chrapiącego a nawet rechoczącego lwa. Jednak największą niespodzianką było zdjęcie z gościem! Zobaczcie sami!