Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy  jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Więcej informacji na stronie projektu: https://www.gov.pl/web/laboratoria

oraz stronie FB: https://www.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci/

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupiliśmy:

- drukarkę 3D z laptopem i akcesoriami

- zestaw z mikrokontrolerem BeCreo

- stacje lutowniczą HOT AIR

- robot edukacyjny wraz z akcesoriami

- Laboratorium SkriLab

- wirtualne Laboratorium przedmiotowe zestaw 4 sztuk ClassVR Premium wraz z licencją -roczny dostęp do portalu wirtualnych lekcji

- sprzęt audio-wideo- aparaty fotograficzne Canon, kamerę cyfrową, gimbal do aparatu fotograficznego i kamery, mikrofon kierunkowy, mikroport, zestaw oświetleniowy, statyw do aparatu

- narzędzia do zajęć technicznych – taborety, zestaw narzędzi ucznia, skrzynki narzędziowe, lutownica, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, śrubokręty, wypalarka, taker, pistolety do kleju, regał z zamkiem na narzędzia.

- sprzęt gospodarstwa domowego- lodówkę Amica, kuchnię, robot wielofunkcyjny, blender, opiekacze, zestaw kulinarny dla ucznia, żelazko, noże, deski , miski,  akcesoria kuchenne i krawieckie- krosno, zestawy nici, włóczek

- instrukcje bhp, stoły 1 -osobowe, panele wyciszające, tablice magnetyczne

Zakupiony sprzęt wykorzystywany jest między innymi na zajęciach: technika, biologia, chemia, informatyka,  edukacja wczesnoszkolna, koła zainteresowań.