Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 11 lutego 2020 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Działajmy razem!”

W ramach tego przedsięwzięcia we wszystkich klasach podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. O cyberprzemocy rozmawialiśmy nie tylko w ramach zajęć informatyki lub godziny wychowawczej. Dzieci podjęły się również artystycznej interpretacji tematu na lekcjach plastyki. Uczniowie wykonali plakaty na temat zagrożeń związanych z serfowaniem po sieci. Powstało wiele interesujących prac. Autorzy prac postawili na grę skojarzeń i symbolikę internetu. Wiele plakatów zdobią nie tylko twórcze ilustracje, ale także kreatywne i pouczające hasła. Oto najciekawsze pomysły...

Michał Pawlicki