Warsztaty mydlarskie z „Atomem”

23 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0d ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach miały okazję uczestniczyć w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez firmę Atom ze Zduńskiej Woli.

Dzięki niecodziennym zajęciom przedszkolaki miały doskonałą okazję by utrwalić sobie wiadomości dotyczące zasad higieny, dowiedzieć się kim są stworki zwane bakteriami oraz mogły poznać właściwości różnych barwników i zapachów kosmetycznych. Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów co, jak się okazało w praktyce, wcale nie jest proste. Głównym zadaniem dla dzieci było stworzenie własnych mydełek poprzez wybór kształtu, mieszanie baz glicerynowych, dobór kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych: suszonych kwiatów, migdałów, ziaren kawy, orzechów, wiórek kokosowych itd, w zależności od dokonanych wyborów dzieci.

Przedszkolaki sumiennie i z wielkim zaciekawieniem wykonywały polecenia prowadzących. W czasie, gdy gotowe mydełka tężały dzieci przygotowywały sobie torebki i wstążki, w które następnie zapakowywały wyprodukowane mydła.

Przepiękne, kolorowe i pięknie pachnące mydełka dzieci wręczyły swoim mamom w dniu ich święta - Dnia Matki..:)

Małgorzata Popłońska