RAJD PIESZY DROGAMI GMINY ZAPOLICE

W ramach Dnia Aktywności Fizycznej, dnia 4 czerwca 2021r. przy Szkole Podstawowej w Zapolicach, zebrała się grupa 27 uczniów z klas 4-8 i wyruszyła na Rajd Pieszy drogami Gminy Zapolice. Opiekunami uczniów byli: p. Elżbieta Nowak, p. Małgorzata Kazimierczak, p. Anna Gabrysiak i p. Magdalena Jesionek. Każdy z uczestników miał wygodne obuwie, suchy prowiant, napój i oczywiście dobry humor. Podczas wędrówki na trasie Zapolice – Beleń Kolonia – Strońsko – Zapolice, uczniowie w bezpośredni sposób utrwalili sobie wygląd poszczególnych upraw na pobliskich polach takich jak: żyto, pszenica, owies, ziemniaki czy skoszona trawa na siano. Podziwiali i rozpoznawali nazwy kwitnących kwiatów w przydomowych ogródkach. W trakcie rajdu były wyznaczone 4 postoje, podczas których odpowiedzieli na przygotowane pytania z dziedziny: geografii, biologii, chemii, matematyki i historii. Oczywiście najwięcej czasu zajęło rozwiązanie zadań z matematyki, ale wspólnymi siłami udało się je pokonać. Wszyscy byli zachwyceni przepiękną panoramą rzeki Warty i okolic z punktu widokowego w parku w Strońsku. Po drodze uczestnicy wstąpili na pobliski cmentarz w Strońsku, gdzie odmówili modlitwę przy grobach poległych żołnierzy w czasie walk z hitlerowskim okupantem we wrześniu 1939r. Trochę zmęczeni , ale dumni z siebie, że wspólnie pokonali około 10 kilometrów, przy słonecznej pogodzie wszyscy uczestnicy dotarli do punktu wyjścia przy Szkole Podstawowej w Zapolicach. Aby docenić ich wysiłek, na zakończenie organizatorzy obdarowali ich słodkim upominkiem. Trasa następnego rajdu pieszego już czeka na chętnych……..

Koordynator rajdu pieszego: Elżbieta Nowak