Akcja charytatywna

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą klasy Katarzyną Strzelczyk postanowili podjąć akcję zbierania nakrętek. Do akcji zaangażowali się wszyscy uczniowie klas I-III. Czy akcja zbierania zakrętek może komuś pomóc? Oczywiście! Dzięki temu, możemy pomóc innym dzieciom oraz przyrodzie. A że taka akcja istnieje, zakrętki nie trafią na składowisko i nie będą się rozkładały 500 czy nawet więcej lat. Co więcej, trafią one z powrotem do obrotu – zostaną przetworzone na regranulat – i wrócą do nas w postaci plastikowych wiader, grabi czy łopat do śniegu. Rozwiesiliśmy plakaty zachęcające uczniów naszej szkoły do zbierania nakrętek. Dzięki wsparciu całej szkoły zebraliśmy ich mnóstwo. Nakrętki przekazaliśmy mamie Zuzi. Jest podopieczną Fundacji ,,ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. Pozyskane środki ze sprzedaży nakrętek pozwolą dziewczynce na kontynuację rehabilitacji w Fundacji AMI. Piękne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbiórkę nakrętek od Zuzi, jego mamy i uczniów klas I-III.

Katarzyna Strzelczyk