Dzień Ziemi w klasie 1b

Dzień Ziemi co roku obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście.
W tym roku uświetniliśmy go łącząc się online. Wszyscy ubraliśmy się na niebiesko, ponieważ to kolor wody. A jeżeli woda, to oczywiście ściśle to łączy z naszym klasowym konkursem plastycznym pt. ,,Czysta woda, zdrowia doda”. Prace w formie plakatów zostaną wyeksponowane w szkole. Czas na zajęciach minął szybko. Śpiewaliśmy piosenkę Majki Jeżowskiej ,,Nasza Planeta”, wykonywaliśmy przestrzenne kosze na odpady, rozwiązywaliśmy rebusy, krzyżówki i inne ciekawe zadania. Było też matematyczne kodowanie. Na zakończenie wykonywaliśmy ciekawe i oryginalne witraże: słoneczka, tulipany czy motyle. Dzisiejsze lekcje były interesujące. Przyświecał nam cel: kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska,wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.Obiecaliśmy, że dzisiaj wyjdziemy na spacer z workami, aby oczyścić najbliższą okolicę ze śmieci. Zobaczcie jednak na zdjęcia. Odzwierciedlają one nasze dzisiejsze przyjemności i naszą pracę.

Katarzyna Strzelczyk