SZKOLNY KONKURS WIEDZY ,,230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Historia wystawiła nas na ciężką próbę. Mimo trudnych dni pamiętajmy najpiękniejsze i najważniejsze dla naszego Narodu wydarzenia z przeszłości. Zbliża się Święto Narodowe – rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić to wydarzenie, dnia 15 i 19 kwietnia 2021 roku na lekcji historii klas siódmych, podczas zdalnego nauczania, odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja.

Celem konkursu było: - utrwalenie i pogłębienie wiedzy o wydarzeniach związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja; - kształtowanie u uczestników postaw patriotycznych i obywatelskich; - kultywowanie pamięci o bohaterach narodowych; - rozwijanie umiejętności wykorzystania informacji pochodzących z różnych źródeł; - rozwijanie uzdolnień i zainteresowań historycznych uczniów. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klasy 7a, 7b, 7c, którzy mieli za zadanie zaznaczenie właściwych odpowiedzi w teście wiedzy zawierającym 20 pytań. Organizator konkursu p. Elżbieta Nowak po sprawdzeniu testów wiedzy stwierdziła że:

I miejsce z wynikiem 20 punktów na 20 możliwych uzyskali:

- Zwarycz Adrian– uczeń klasy 7a;

- Śpiewak Weronika – uczennica klasy 7a;

II miejsce z wynikiem 19 punktów na 20 możliwych uzyskali:

- Fendor Dominik – uczeń klasy 7a;

- Strzelczyk Jędrzej – uczeń klasy 7a;

-Lapeta Amelia – uczennica klasy 7c;

- Pietrzak Karol – uczeń klasy 7c;

- Rosiak Fabian – uczeń klasy 7c;

III miejsce z wynikiem 18 punktów na 20 możliwych uzyskała:

- Pawlikowska Wiktoria – uczennica klasy 7a;

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Elżbieta Nowak