Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną – kolejny Piknik Rodzinny za nami!

1 czerwca 2019 r. w Dzień Dziecka nasza szkoła zorganizowała wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu – Piknik Rodzinny. Tegoroczne hasło, fragment wiersza Kazimierza Wierzyńskiego „Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną”, zobowiązało wszystkich do zabawy przy wierszach.

Zadaniem poszczególnych klas była interpretacja wybranego wiersza techniką dowolną: recytacja, piosenka, taniec. Oprócz atrakcji poetyckich na scenie zaprezentowano również  niespodzianki sportowe przygotowane przez instruktorów Family Center. Mieliśmy okazję wziąć udział m.in. w akrobacjach na kole czy widowiskowych drumsach. W tym roku udała nam się rzecz niesamowita: połączyliśmy poezję ze sportem i bookcrossingiem. Okazało się, że przeciwności się przyciągają i zapewniły nam dobrą zabawę. A to wszystko dodatkowo w kapeluszu na głowie, bo taki w tym roku był nasz wspólny modowy mianownik.

Tradycyjnie mogliśmy liczyć na kawiarenkę z pysznymi ciastami przygotowanymi przez niezastąpione mamy naszych uczniów. Pracownicy szkoły i nauczyciele serwowali dania z grilla. Nie mogło zabraknąć stoiska z loterią fantową, którą co roku przygotowują panie nauczycielki. Wszystkie losy rozeszły się błyskawicznie. Piękną dekorację zaprojektował i wspólnie wykonał z paniami nauczycielkami – pan Michał Pawlicki. A przy mikrofonie, niezastąpiony prowadzący –  dyrektor domu kultury pan Paweł Perdek. Przy takim zespole, które pracowały przy organizacji nie było wyjścia – piknik  się udał a zapowiadany deszcz wstrzymał się z padaniem aż do zakończenia naszej imprezy. I tak z fiołkami na głowie rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy sponsorom:

- Firma  STEMOT Zapolice Strzeliński Koszorek