Szkoła Podstawowa im. 4. Pułku Piechoty Legionów

98-161 Zapolice

Główna 19

Tel: (43) 823 19 79

Adres

98-161 Zapolice


Główna 19


Tel: (43) 823 19 79


Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1621776
  • Do końca roku: 278 dni
  • Do wakacji: 85 dni

Kalendarium

Czwartek, 2024-03-28

Imieniny: Anieli, Kasrota

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Nasi absolwenci

Nasi absolwenci

 

Klasy - 8a 8b ukończenie szkoły podstawowej w Zapolicach 2019/2020r.

https://youtu.be/95gKUnulp1c

 

 

 

 

Michał Barański – Baryton, urodzony w 1986 roku w Łodzi. Edukację muzyczną rozpoczął jako skrzypek w PSM I i II st. w Zduńskiej Woli. W 2010 roku ukończył Akademię Muzyczną im G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. Leonarda Andrzeja Mroza. Po studiach magisterskich kontynuował naukę na studiach podyplomowych w tejże uczelni, w klasie prof. Piotra Micińskiego. Podczas studiów debiutował w Requiem W. A. Mozarta – partia Basowa (Filharmonia Białostocka 2007). Wystąpił również jako Antonio - „Wesele Figara” (Teatr Wielki w Łodzi 2008), oraz Sprecher (TOYA 2009). Śpiewak doskonalił swe umiejętności na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Udo Reinemanna, Włodzimierza Zalewskiego, Ryszarda Karczykowskiego, Esther de Bros, Olgę Pasiecznik. Artysta współpracuje z Filharmonią Kameralną im. W. Lutosławskiego w Łomży. Posiada w swoim repertuarze partie barytonowe z oper W.A.Mozarta, S.Moniuszki, P.Czajkowskiego, G.Bizeta G.Verdiego. Artysta prowadzi także działalność koncertową wykonując arie operetkowe i repertuar pieśniarski.

 

 

 

Żaneta Barbara Ostrowska (Grudzińska) W 2014 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,  pod kierunkiem prof. Tomasza Miczki - z wynikiem bardzo dobrym. W tym samym roku rozpoczęłam pracę zawodową jako profesjonalny muzyk orkiestrowy, współpracując z orkiestrami symfonicznymi : Filharmonią Lubelską, Opolską oraz Gorzowską, jak również kameralnymi: CORda Cracovia, ARCHETTI, Silesian Art. Collective, Sempre Con Passione, Satellite Orchestra, Wrocławską Orkiestrą Kameralną ,,Leopoldinum”, AUKSO i innymi. Brała udział w wielu projektach muzycznych. Ponadto swój rozwój zawodowy zwróciła również w kierunku szkolnictwa muzycznego, obejmując w 2014 r. stanowisko nauczyciela gry na oboju w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Od 2016 roku podjęła pracę w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu, współpracując również jako instruktor zajęć umuzykalniających w Gminnym Centrum Kultury w Białej. Była głównym organizatorem II Studenckiej Konferencji Obojowej o wymiarze międzynarodowym, odbywającej się na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w dniach 23 – 24 lutego 2013 roku. Jest laureatką licznych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Zdobywczynią m.in.: IV Nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków we Lwowie (2003) , I Miejsca w czterech kolejnych edycjach Konkursu Młodego Oboisty i Fagocisty im. prof. Józefa Ciepłuchy w Łodzi (2004 – 2008), Nagrody specjalnej im. Piotra Jurkiewicza, Wyróżnienia I stopnia dla najmłodszegouczestnika I Ogólnopolskiego Festiwalu Fagotowo – Obojowego im. Wiktora Osadzina i Edwarda Mandery w Bytomiu (2005), oraz IV Nagrody podczas Ogólnopolskiego Konkursu na Instrumenty Dęte "Miniatura 2005" w Bydgoszczy. W 2006 roku została półfinalistką VI Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Jastrzębiu Zdroju. Do osiągnięć należą również wyróżnienia na Ogólnopolskich Konkursach Młodego Muzyka w Szczecinku, II Nagroda ex aequo na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Ostrowie Wielkopolskim (2007), oraz II Nagroda na I Konkursie Wykonania Miniatury Polskiej w Kutnie (2007). W 2012 roku została półfinalistką VI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.W latach 2006/2007 oraz 2008/2009 otrzymała stypendium Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej (Warszawa). Wydana została także płyta z finałowego koncertu VII edycji OFAM w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

 

 

Andrzej Kłak-aktor. Urodzony w 1982 roku. Szkołę Podstawową w Zapolicach ukończył w 1997 roku. Absolwent Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli; Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Jako student w 2006 roku zagrał w Teatrze Telewizji w sztuce „Techniki negocjacyjne” u boku Agnieszki Grochowskiej w reżyserii Magdaleny Piekorz. Na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w 2008 roku zdobył nagrodę publiczności dla „najbardziej elektryzującego aktora”.   Po zakończeniu studiów w 2008 roku związał się z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a od 2012 roku występował na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Grał w spektaklach takich reżyserów jak, między innymi, Piotr Ratajczak, Monika Strzępka, Radosław Rychcik, Krzysztof Garbaczewski, Jan Klata, Michał Zadara, Ewelina Marciniak. Za rolę w spektaklu O dobru Pawła Demirskiego w reż. Moniki Strzępki otrzymał w 2012 roku nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. Od kwietnia 2017 roku pracuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie.  Poza teatrem można oglądać go w telewizji. Zagrał między innymi w serialu „Artyści” w reżyserii Moniki Strzępki ; Obecnie gra Mikołaja Kopernika w serialu „Świat według Kiepskich” w reżyserii Patricka Yoki. Zagrał również filozofa w filmie  „Sztuka kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej.