Wycieczka klas 2 do Krakowa

W dniu 30 maja 2017r odbyła się wycieczka do Krakowa.  W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej. Opiekunami były: pani Agata Głowienkowska, pani Beata Chiniewicz, pani Katarzyna Podgrodzka i pani Ewa Małoszczyk.

Podczas wycieczki dzieci zobaczyły  wiele pięknych zabytków z których słynie Kraków i zapoznały się z ciekawymi historiami, związanymi ze zwiedzanymi miejscami. Poza obiektami natury martwej i przyrody miały okazję  wysłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, po zakończeniu którego z radością i podziękowaniem pomachały hejnaliście.  Następnie przeszły na Wawel, by zobaczyć Zamek Królewski i zwiedzić Katedrę wawelską, w której dawniej koronowano i grzebano władców Polski.  Pani przewodnik uwagę dzieci skierowała na królewskie sarkofagi. Następnie wąskimi schodami udały się na wieżę Zygmuntowską, skąd mogły podziwiać rozległą panoramę Krakowa oraz wiszący pośród pięciu innych, największy polski dzwon - Zygmunt.  Opuszczając wzgórze wawelskie dzieci weszły do Smoczej Jamy. Atrakcją turystyczną było spotkanie z ziejącym ogniem legendarnym smokiem wawelskim. Przed jego pomnikiem wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem „Legenda” po Wiśle. Na zakończenie  pobytu w Krakowie wszyscy kupili okolicznościowe pamiątki.

Wycieczka wzbogaciła wiedzę dzieci o Krakowie oraz dostarczyła ciekawych wrażeń.  Dzieci z pewnością będą miały co wspominać.

Agata Głowienkowska