Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych w Zduńskiej Woli

W piątek 14 kwietnia uczniowie klasy 8a, 8b i 8c wraz z wychowawcami, dyrektorem szkoły oraz nauczycielem doradztwa zawodowego  uczestniczyli w XXIII edycji Targów Edukacyjnych Szkół Ponadpodstawowych, które odbyły się w murach I LO w Zduńskiej Woli. To była doskonała okazja do zapoznania się na żywo z ofertą wszystkich szkół średnich z terenu powiatu zduńskowolskiego. Targi są przede wszystkim dla uczniów klas 8, którzy od 24 kwietnia będą wybierać szkołę średnią oraz wsparciem ich  w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Każda ze szkół miała wyznaczone stoiska wystawiennicze, które zostały przygotowane bardzo starannie, były i ulotki i  fachowe odpowiedzi na nurtujące pytania, ciekawie pokazy. Każda szkoła ponadpodstawowa chciała zaprezentować się jak najlepiej i zachęcić do kontynuowania nauki w jej murach. Nasi ośmioklasiści mieli również okazję, aby spotkać na Targach swoich starszych kolegów, którzy rok czy dwa lata temu opuścili naszą  podstawówkę. Chętnie opowiadali jak to jest uczyć się w szkole średniej. Bardzo fajnie było spotkać naszych absolwentów, którzy dalej w szkołach średnich realizowali swoje talenty  oraz uświetnili Targi swoimi występami-  tanecznym (Marika. Dominika) czy wokalem (Diana). Drodzy ośmioklasiści, przed Wami jeszcze tylko trochę nauki,  egzaminy  i wybór odpowiedniej szkoły i świat stoi przed wami otworem ;-))