Tydzień Kultury i Życzliwości

Nasza szkoła w ubiegłym tygodniu 21-25.11.2022r. obchodziła Tydzień Kultury i Życzliwości.

Poniedziałek był Dniem Kultury i Dobrego Wychowania. Bo kultura i szacunek tworzą dobry wizerunek.

Wtorek był Dniem Praw i Obowiązków Uczniów ,zarówno w szkole jak i w domu. W środę świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasz świat potrzebuje nowego rodzaju armii-armii życzliwości.

Czwartek był Dniem Bez Przekleństw czyli Stop Wulgaryzmom ,a piątek to Dzień Uśmiechu i Słodkości Uprzejmość i uśmiech nic nie kosztują, a wiele skutkują.

Jeśli chcemy być kulturalni i z godnością oraz życzliwością traktowani przez innych to postarajmy się, aby ważnymi gośćmi w naszej szkole były słowa : proszę, dziękuję, przepraszam. Te czarodziejskie słowa uzupełnione miłym uśmiechem na pewno złagodzą wiele konfliktowych sytuacji w naszej szkole. Bo kultura czyni cuda, a grzeczność nic nie kosztuje.

Ideą dnia bez przekleństw było zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Wulgaryzmom powiedzmy NIE i miło do siebie odzywajmy się!

Nasi uczniowie wzięli udział w akcji czyszczenia języków oraz ślubowali, że nie będą używać brzydkich słów.

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły, aby kultura, uśmiech, życzliwość i dobre wychowanie towarzyszyło nam dziś i każdego dnia, nie tylko w szkole, ale w domu czy na ulicy.

Z gorącymi pozdrowieniami pedagog specjalny Elżbieta Szewczyk i Samorząd Uczniowski.