Koncert Zespołu Tańca Nowoczesnego ARABESKA

10 maja 2013r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej  obejrzeli  jubileuszowy koncert Zespołu Tańca Nowoczesnego  ARABESKA. Był to wyjątkowy program z okazji 15- lecia  istnienia zespołu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele wspaniałych  scenografii i choreografii, piękne wykonania piosenek. Dzięki uczestnictwu w takich przedsięwzięciach uczniowie mają możliwość rozwoju artystycznego, zaspokojenia naturalnej ciekawości świata a przede wszystkim odkrywania swoich zainteresowań. Przygotowani zostają do odbioru różnego rodzaju aktywności muzycznej i zachęceni do podejmowania własnej działalności twórczej. Być może pokazanie uczniom występów ich rówieśników wpłynie  na efektywniejsze   rozwijanie umiejętności wyrażania muzyki ruchem oraz  różnorodnych form ekspresji ruchowej. Pomoże dzieciom przezwyciężyć trudności związane z  wystąpieniami przed publicznością.

Ewa Małoszczyk