Pierwszaki w Afrykarium

W dniu 21 czerwca 2016 roku uczniowie klas I uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Wrocławia. Celem było zwiedzanie Afrykarium – nowoczesnego kompleksu w którym prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu. Dzieci miały okazję obserwować wiele gatunków ryb, rekiny, płaszczki, foki, krokodyle i…milusińskie pingwinki przylądkowe.

Na zajęciach edukacyjnych mogły zapoznać się ze zwierzętami Antarktydy i Arktyki. Dowiedziały się, co mogą zrobić by pomóc zagrożonemu niedźwiedziowi polarnemu i innym zwierzętom dwóch biegunów. Przypomniały sobie zasady segregacji odpadów i znaczenia recyklingu dla ochrony naszej Ziemi. Zrobiły zakupy na straganikach z pamiątkami. Oprócz zwiedzania Afrykarium, udało się odwiedzić również lwy, żyrafy i zebry, nasze wspaniałe żubry, lemury, akwarium z ciekawymi okazami skorupiaków, koralowców i ryb oraz strusie, lamy i … automat do napojów Śmiech

Po zjedzeniu posiłku w Afrykarium, spacerkiem podążyliśmy ku Bramie Japońskiej, gdzie oczekiwaliśmy z niecierpliwością na rejs statkiem Żeglugi Odrzańskiej. Wydawałoby się, że dzieci zmęczone zwiedzaniem zoo będą spokojnie kontemplować krajobrazy podczas rejsu po Odrze, ale nic bardziej mylnego! Nadmiar energii nie pozwalał im usiedzieć w miejscu. Było interesująco, wesoło i przede wszystkim bardzo głośno.

Kiedy przybiliśmy do Przystani Kardynalskiej we Wrocławiu, przeszliśmy „mostem zakochanych” i podążyliśmy do oczekującego na nas autokaru. Podróż w obie strony przebiegła pomyślnie i bezpiecznie. Wszyscy dobrze się bawili.

wychowawcy klas 1 sp