Sprawozdanie z wycieczki do Goczałkowic-Zdrój.

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach uczestniczyli w wycieczce do Goczałkowic-Zdrój. Wycieczka odbyła się w Poniedziałek 13 czerwca 2016 r. W wycieczce wzięło udział 43 gimnazjalistów oraz 4 opiekunów. W Ekocentrum Centrum Badawczo-Edukacyjnym została im przedstawiona prezentacja na temat Pomiarów Meteorologicznych oraz Systemów Prognostycznych przeprowadzona przez Pana Adama Skowrońskiego z firmy Ecoclima. W trakcie prezentacji zostały omówione wszelki czynniki mające wpływ na aktualny stan pogody, historia ekstremalnych warunków pogodowych. Zostały omówione  pomiarowe urządzenia stosowane w meteorologii oraz obecne systemy prognostyczne. Po prezentacji uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy. W grupach płynęli łodzią badawczą UŚKA na Rybaczówkę, spacerowali po wale Zapory oraz odwiedzili pobliskie Ogrody Kapiasa w Goczałkowicach. Bardzo interesująca była wizyta w ogródku meteorologicznym, gdzie uczniowie mogli zobaczyć oraz dotknąć urządzenia meteorologiczne takie jak deszczomierz, termometry, budkę, balon, czujniki wyładowań i wiele innych.

Opiekunowie wycieczki:

Grzegorz Czachorowski