Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach zostanie zapamiętany jako święto wszystkich nauczycieli, gdyż był to Dzień Edukacji Narodowej.

Na akademię przygotowaną we współpracy uczniów zarówno szkoły podstawowej jak również gimnazjum przybyli zaproszeni goście, dyrekcja, pedagodzy naszej szkoły, emerytowani nauczyciele oraz pozostali pracownicy placówki. Uczniowie złożyli kadrze pedagogicznej życzenia natomiast w prezencie przedstawili bardzo interesujący program artystyczny. Uroczystość poprowadził samorząd uczniowski gimnazjum, natomiast część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas drugich szkoły podstawowej.

Obecni na uroczystości nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi mogli podziwiać talenty uczniów. Młodzi artyści pieśnią, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień roku szkolnego. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszej kadry pedagogicznej. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, poświęcenie, czujność oraz troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor szkoły Agnieszka Stępień, która podziękowała za zaangażowanie uczniów w organizację tak ważnego dla całej społeczności szkolnej dnia. Ponadto mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała wszystkim pracownikom placówki za dotychczasowe oddanie oraz życzyła wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Małgorzata Dziedziczak

Sylwia Pola