Cieszmy się i pod niebiosy

Cieszmy się i pod niebiosy wznośmy razem miłe głosy,

Bo wesoła dziś nowina: Czysta Panna rodzi Syna.

Bijcie w kotły, w trąby grajcie,

a Jezusa przywitajcie, nowonarodzonego.

Święta Bożego Narodzenia w Polsce od stuleci mają szczególnie uroczysty charakter. Tradycje związane z celebrowaniem narodzin Chrystusa w naszym kraju sięgają średniowiecza. Starosłowiańskie zwyczaje i wierzenia wciąż obecne są w obrzędach, obyczajach i wielu czynnościach codziennego dnia, szczególnie podczas świąt. Świadczą one o naszych korzeniach.

Świętom Narodzenia Pańskiego towarzyszy zwyczaj wystawiania jasełek. W naszej szkole jasełka odbyły się 21 grudnia 2012r.W bieżącym roku dzieje Świętej Rodziny przedstawiła klasa II a gimnazjum w formie pantomimy. Uroczystość uświetniły występy solistów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, w wykonaniu których wysłuchaliśmy kolęd.(wiecej zdjęć w galerii).