WYCIECZKA DO ZOO WE WROCŁAWIU

7 października 2015r. uczniowie klasy 3a,3b,  IVa i VIb  wraz grupą rodziców wyjechali na całodniową wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd był już o 7.00. Wszyscy wstawili się na zbiórkę punktualnie. Podróż przebiegała spokojnie,  bezpiecznie i zgodnie z planem. W czasie podróży uczniowie poznali legendy związanych z Wrocławiem oraz wysłuchali najważniejszych informacji o tym mieście.
Po przekroczeniu bramy  zoo wszyscy podziwiali ciekawe okazy zwierząt żyjących w zagrodach, a następnie zwiedzili Terrarium. Największa atrakcją było Afrykarium. Tam spędziliśmy najwięcej czasu. Jest to kompleksowy obiekt przedstawiający życiodajne wody Afryki. W kompleksie tym znajdowały się koralowce, hipopotamy i krokodyle. Chodząc tunelami akrylowymi widzieliśmy różne ryby, płaszczki i rekiny. Dużą atrakcja były pingwiny i foki, które obserwowaliśmy z zewnątrz oraz od wewnątrz podczas obiadu w Barze Bitro Laguna w Afrykarium. Wszyscy uczniowie  uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach ekologicznych ,,Kruchy lód, krucha przyszłość”. Następną atrakcją był rejs statkiem po Odrze. Po zejściu na ląd weszliśmy na ,,Most zakochanych”. Uczniowie poznali historię związaną z zapinaniem kłódek na moście. Droga powrotna była uatrakcyjniona śpiewem i konkursem wiedzy. Opiekunami wycieczki były panie Elżbieta Nowak  Jolanta Bednarek, a kierownikiem Iwona Grudzińska. Impreza była bardzo ciekawa, uczniowie z różnych klas świetnie się zintegrowali i wykazali dużą kulturę osobistą.

Iwona Grudzińska