Spotkanie czytelnicze z leśną niespodzianką

Po  wakacyjnej przerwie kontynuujemy spotkania czytelnicze dla klas I-III szkoły podstawowej. Tym razem we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Czytam sobie w bibliotece.

Czytam sobie w bibliotece to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników. Pierwszych 900 bibliotek, które zdążyło się zgłosić do programu na stronę WWW.czytamsobiewbibliotece.pl , otrzymało komplet 9 książek z serii „Czytam sobie” i materiały edukacyjne.

Szkolna biblioteka zdążyła włączyć się do programu.  8 października  2015 r. rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie czytelnicze w nowym roku szkolnym z książką Ewy Nowak pt „Szarka”. Tym razem do przeczytania zaprosiliśmy uczennice kl. III a gimnazjum: Weronikę Werbicką i Patrycję Kaźmierczak. Dzięki zaangażowaniu się czytających, dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przygód młodego wilczka Szarki i jego pani Gabrysi. W książce poruszono takie tematy jak: odpowiedzialność za własne zwierzątko i niewłaściwe zachowanie wobec zwierząt.

W leśna atmosferę wprowadziły nas:  dekoracja, odtworzenie nagrania śpiewu ptaków i zielone stroje, które z powagą godną straży leśnej prezentowały czytające uczennice.

Na zakończenie młodzi słuchacze uczestniczyli w zabawie: „ Zgadnij jakie zwierzątko słyszysz?” Z odtworzonych nagrań audio dzieci rozpoznały głos: wilka, pszczoły, dzika, wiewiórki, dzięcioła, sowy, żaby, osła. Zbliżał się nieubłagalnie dzwonek i pożegnaliśmy się do kolejnego spotkania czytelniczego.

Leśne spotkanie czytelnicze przygotowały: p. Agnieszka Salamon i p. Monika Wojnar. Sprzęt nagłaśniający obsługiwali uczniowie kl. IIIa gimnazjum: Kacper Gała i Patryk Urbaniak.

Dziękujemy p. Annie  Gabrysiak za użyczenie mundurów,  dzięki którym straż leśna wyglądała tak … przekonywującoMrugnięcie

Agnieszka Salamon