Pierwszy Gimnazjalny Rajd Rowerowy

18 września 2015 r. odbył się Pierwszy Gimnazjalny Rajd Rowerowy pod hasłem „35 km na 35 lecie szkoły”. Trasa rajdu przebiegała przez miejscowości:  Zapolice, Strońsko, Pstrokonie, Jeziorko, Korzeń, Rembieszów, Branica, Jelno, Ptaszkowice, Paprotnia, Holendry, Zapolice.

W czasie trwania rajdu uczestnicy brali udział w trzech konkurencjach: jeździe szybkiej na czas, slalomie między pachołkami oraz teście wiedzy nt elementów krajobrazu w języku niemieckim, angielskim. W trakcie trwania rajdu można było podziwiać walory turystyczne Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Uczestnicy odwiedzili taras widokowy rezerwatu Korzeń, Społeczną Szkołę Podstawową w Rembieszowie, dawną szkołę w Holendrach.

Opiekunami rajdu byli: panie Elżbieta Nowak, Małgorzata Kazimierczak, Anna Gabrysiak oraz pan Grzegorz Czachorowski.

Na zakończenie rajdu odbyło się pieczenie kiełbasek na ognisku przygotowanym przez panów Radosława Kubiaka oraz Jarosława Jakubowskiego. Opiekunem technicznym była pani Anna Kazimierczak. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękuję.

G. Czachorowski