BISKUPIN – 2014 R.

12 czerwca 2014r. uczniowie klas pierwszych i drugich z wychowawcami – Iwoną Grudzińską, Ewą Małoszczyk, Agatą Głowienkowską, Katarzyną Podgrodzką udali się na wycieczkę do Biskupina.

Najpierw zawitali do Kruszwicy. Tam płynęli statkiem „ Rusałka ‘’ po jeziorze Gopło. Następnie wszyscy pokonując kręte schody weszli na Mysią Wieżę i stamtąd podziwiali wspaniały widok na jezioro i okolice.

W Biskupinie pani przewodnik ciekawie opowiadając oprowadziła nas po Rezerwacie Archeologicznym. Uczniowie widzieli: Chatę pałucką, zwiedzili Muzeum Archeologiczne, zobaczyli Wioskę wczesnopiastowską, Osiedle neolityczne, Osadę łużycką.

Na zakończenie uczestniczyli w lekcji muzealnej – aktywnej formie zwiedzania. Klasy pierwsze lepiły naczynia z gliny. Każda z osób samodzielnie lepiła naczynie techniką znaną mieszkankom tutejszego grodu. Klasy drugie lepiły paciorki z kolorowej modeliny oraz oczek mozaikowych na wzór autentycznych koralików. Choć zmęczeni wszyscy wrócili zadowoleni i wełni wrażeń.

Katarzyna Podgrodzka