Sukces w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym

Jakub Blaźlik uczeń klasy III a gimnazjum zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym ,,Julian Tuwim: poeta, satyryk – w 120 rocznicę urodzin” zorganizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli I Kształcenia Praktycznego. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów z województwa łódzkiego. Przedstawiona do oceny Komisji Konkursowej praca miała  mieć postać strony internetowej wykonanej w dowolnym edytorze kodu HTML. Główne cele konkursu to: umożliwienie uczniom uzdolnionym wykazania się swoimi umiejętnościami i udzielenie im wsparcia w dalszym rozwoju, wyzwalanie aktywności poznawczej uczniów uzdolnionych informatycznie, szerzenie wiedzy i kultury informatycznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych, oraz inspirowanie twórczych postaw uczniów wobec problemów informatycznych.

W etapie finałowym Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjów uczestniczyło 12 uczniów z 8 szkół z Łodzi i województwa łódzkiego. Jakub otrzymał dyplom pamiątkowy oraz nagrodę w postaci książki (oczywiście poradnik do tworzenia stron WWW). Serdeczne gratulacje od Dyrektora ŁCDNIKP - pana Janusza Moosa i organizatora konkursu - pana Sławomira Szarugi otrzymała również nauczycielka informatyki -  pani Beata Staniucha, za dobre przygotowanie ucznia do Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.

Beata Staniucha