Baśnie i legendy Europy oczami przedszkolaków

W maju dzieci z oddziału przedszkolnego „C” w ramach partnerskiego programu Comenius wykonywały prace plastyczne związane z baśniami i legendami europejskimi. Wśród wybranych przez dzieci baśni królowały:

„Legenda o synu Białego Konia” (Węgry) – Amelia Lapeta – lat 6

Karolina Cicha – lat 6

Igor Urbaniak – lat 6

„Legenda o smoku wawelskim” (Polska) – Dominik Fendor – lat 6

Zofia Konopa – lat 6

„Arka Noego” (Turcja) -  Amelia Sobieraj – lat 6

„Ferhat i Sirin” (Turcja) – Marta Maciejewska – lat 6

Oliwia Krata – lat 6

Dzieciom bardzo podobały się wybrane baśnie, tym bardziej, że niektóre z nich były dla nich zupełnie nowe. Wykonanie prac plastycznych do tych właśnie baśni stanowiło największe wyzwanie zarówno dla nauczyciela, jak i dla dzieci które zgłosiły chęć udziału w tym przedsięwzięciu.

Dzieci potraktowały zadanie bardzo poważnie. Przepięknie wykonały prace pod okiem nauczyciela lub rodziców. Prace przedstawione zostały w kąciku „Comenius Corner”, a wkrótce zostaną zaprezentowane podczas wyjazdu do jednego z partnerskich państw programu Comenius.

Beata Chiniewicz