PIKNIK RODZINNY ,,DBAMY O ZIEMIĘ"

31 maja 2014 r odbył się zorganizowany przez Zespół Szkół  Ogólnokształcących  w Zapolicach PIKNIK RODZINNY pod hasłem „ DBAMY O ZIEMIĘ”.

O tym jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel przyrody  opowiedzieli i wyśpiewali  w swoich występach uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej.

Zaprezentowano wiele bardzo ciekawych układów tanecznych, odbył się pokaz mody ekologicznej.

Klasy IV-VI SP i I-III Gimnazjum przedstawili wykonane z wielką pomysłowością wylosowane wcześniej ekosystemy-łąkę, las, jezioro, sawannę, las równikowy, pustynię.

Gimnazjaliści rozegrali mecze piłki nożnej, chętni zmierzyli się w turnieju FIFA.

W czasie trwania imprezy można było korzystać z różnych atrakcji: malowania twarzy, warsztatów ekologiczno-plastycznych, konkurencji sportowych.

Można było obejrzeć motocykle z  z klubu Semper Fidelis z Zapolic.

Dzięki sponsorowi Firmie PartnerTech Poland  z Sieradza  przyjechał do nas RAJDOWY TEAM 50 Sieradz.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się występy naszej  szkolnej zapolickiej grupy PaT- Profilaktyka a TY oraz  tańce,  do których zaproszono wszystkich chętnych-  Zumba i belgijka. Zduńskowolski klub karate KYOKUSHINE odpowiadając na zaproszenie organizatorów zorganizował pokaz.

Pod koniec pikniku  odbyła się akcja ZSO biega; zwycięzcy otrzymali statuetki i medale, wręczono nagrody za zawody wędkarskie. Podczas pikniku serwowaliśmy wspaniałe wypieki rodziców z naszej szkoły, grochówkę oraz pyszne dania z grilla..

Ewa Małoszczyk