Próbna ewakuacja szkoły

W czwartek 25 września 2013r. ok. godz. 11.00 w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów oraz pracowników placówki. Ćwiczenia odbyły się przy wsparciu Straży Pożarnej . Wszyscy zachowując zasady  bezpieczeństwa, szybko  i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły. Nauczyciele oraz pozostali pracownicy złożyli meldunki dyrektorowi szkoły o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów. Uzyskane informacje dyrektor szkoły przekazał dowódcy straży kierującemu akcją. Następnie wszystkie pomieszczenia zostały przeszukane przez funkcjonariuszy straży pożarnej. Po zakończeniu próby alarmowej uczniowie powrócili do swoich sal lekcyjnych. Warto podkreślić , że wszyscy wykonali zadanie  z dużym zdyscyplinowaniem. W ćwiczeniu ewakuacyjnym uczestniczyła jednostka Straży Pożarnej, dla  której ewakuowanie szkoły także było ważnym ćwiczeniem doskonalącym umiejętność prowadzenia akcji i współdziałania  z władzami szkoły. Celem ćwiczeń było oswojenie  z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru. Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka próba była potrzebna, choć nigdy przyszłości  nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

Beata Staniucha