Konkurs strażacki OTWP

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 195 (w porównaniu z 2021 r. 172 uczniów). Zgodnie z regulaminem do etapu gminnego kwalifikuje się około 20 osób z każdej kategorii wiekowej wraz z laureatami konkursu z poprzedniego roku oznaczonych jako *. Osoby, które nie kwalifikują się do kolejnego etapu otrzymują swoje prace konkursowe w celu gromadzenia materiałów do udziału w przyszłym roku. Decyzją komisji do dalszego etapu kwalifikowało:

• w grupie młodszej 4 punkty

• w grupie starszej   3 punkty

Ogólnie zakwalifikowało się do etapu gminnego:

• w kategorii klas 1 - 4   SP      27 osób

• w kategorii klas 5 - 8 SP      20 osób

Ze względu na ograniczenia techniczne podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu, komisja zrezygnowała z części ustnej. Po odkodowaniu prac komisja wyłoniła laureatów. W grupie młodszej:

I miejsce     Witold Kaczmarek           14 punktów klasa 2b

II miejsce    Zawada Anna                  11 punktów klasa 3b

III miejsce   Antoni Tokarz                  10 punktów klasa 4a

W grupie starszej:

I miejsce     Antonina Czachorowska 13     punktów klasa 7c

II miejsce    Szczepan Owczarek       12,5  punktu   klasa 7b

III miejsce   Izabela Pietrowska          12    punktów klasa 7c

III miejsce   Ksenia Chudobińska       12    punktów klasa 5a

Link do protokołu konkursowego

Podczas eliminacji powiatowych w KP PSP szkołę reprezentowali Witold Kaczmarek oraz Antonina Czachorowska. Antosi zabrakło 2 punktów do eliminacji ustnych, a Witek zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. II miejsce w kategorii szkół średnich zdobyła nasza absolwentka Magdalena Butwicka. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Konkurs nie mógłby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie pań Dyrektor, wychowawców, nauczycieli, ZG OSP RP w Zapolicach. Serdecznie dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu dziadkom, rodzicom, członkom OSP oraz PSP. Nagrody zostaną wręczone pod koniec roku szkolnego.

dh Grzegorz Czachorowski