Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

„SZEWCZYK DRATEWKA” NA PLANIE FILMOWYM

11 maja przedszkolaki z wszystkich oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Zapolicach brały udział w Interaktywnym Spektaklu pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”.  Widowisko przygotowane zostało w Kinie „Ratusz” w Zduńskiej Woli przez aktorów Teatru Show z Wrocławia.

Historyjka o Szewczyku Dratewce została opowiedziana obrazem wspomaganym dźwiękiem, który realizowany był za pomocą kamery.

Spotkanie dzieci z aktorami było naprawdę nietuzinkowe, ponieważ w czasie przedstawienia dzieci same stawały się aktorami biorąc czynny udział w nagrywaniu filmowej opowieści.

Z każdej grupy przedszkolnej wybrano dziecko z tzw. „szczęśliwym biletem”, który upoważniał do występu na planie filmowym. Dzieci z wielkim entuzjazmem wcielały się w rolę filmowych bohaterów. Przeżywając rozmaite przygody doświadczały świetnej zabawy na planie.

Dziewczynki i chłopcy odegrali krótkie scenki tematyczne – dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy między innymi myśliwych. Wszystkie ich poczynania wyświetlane były na telebimie, dzięki czemu dzieci mogły na bieżąco śledzić proces realizacji opowieści.

Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały tajniki pracy ekipy filmowej. Zobaczyły „od kuchni” jak na planie zdjęciowym pracuje operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec oraz zawodowi aktorzy, którzy tym razem wystąpili w roli gospodarzy całego przedsięwzięcia.

Opowieść w postaci zmontowanego filmu z udziałem naszych małych aktorów będzie przesłana do naszej szkoły i udostępniona wszystkim chętnym. Już niedługo będziemy mogli ją obejrzećWyluzowany

Zabawa na planie filmowym wszystkim się spodobała. Widać było wielkie zaangażowanie naszych młodych aktorów. Kto wie, może kiedyś w przyszłości zobaczymy ich twarze na dużym ekranie! Uśmiech Trzymamy kciuki! Mrugnięcie

Małgorzata Mistrzak