Proszę Dziękuję Przepraszam

Są słowa, które otwierają nie tylko każde drzwi, ale także nasze serca: Proszę, Dziękuję, Przepraszam…

Na kolejnym spotkaniu czytelniczym omówiliśmy jak ważna jest w życiu uprzejmość i jaką wielką moc posiadają te trzy ważne słowa, których nie może zabraknąć w naszym osobistym słowniku. Każde nasze spotkanie to również gość specjalny starannie wybrany do omawianego tematu. Tym razem nie mogło zabraknąć pani od dobrych rad – czyli pani pedagog Elżbiety Szewczyk, która przeczytała kilka wybranych wierszyków o wartościach z książki Elżbiety Zubrzyckiej „Rady nie od parady”. Przygotowane interpretacje dzieci nagrodziły gromkimi i długimi brawami zachęcając naszego gościa do przeczytania jeszcze jednego wiersza na bis.

Zgodnie z wytyczonym tematem, rozmawialiśmy o wartościach potrzebnych nam do życia: przyjaźni, koleżeństwie, uczciwości. Zadałyśmy nawet pracę domową: poprosiłyśmy dzieci o zrobienie dobrego uczynku.

Na zakończenie obejrzeliśmy film „Kubusiowe opowieści”, w którym Tygrysek przekonuje się o potędze słów: Proszę, Dziękuję, Przepraszam.

Trzy proste słowa plus uśmiech przełamią wszelkie bariery i otworzą niejedno serce. Warto używać tych słów bez względu na sytuację, czas i miejsce, a przede wszystkim bez względu na to, czy dana osoba na nie zasłużyła, czy nie. Tylko tak możemy stopić lód w zimnym sercu! A wtedy kto wie, może nawet zmienimy świat na lepsze!

Serdeczne podziękowania dla  uczniów kl. 3a gimnazjum: Bartłomieja Tryszkiewicza i Barłomieja Kaźmierczak za obsługę sprzętu nagłaśniającego.

Agnieszka Salamon