Jest sukces!

Uczennica klasy IIIa gimnazjum naszej szkoły, Marta Spętana zdobyła I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ''Śladami Leona Wyczółkowskiego''. Zadaniem konkursu było zainspirowanie się dziełami malarza i wykonanie własnych prac.

W tegorocznej edycji konkursu tematem przewodnim byli ludzie. Leon Wyczółkowski zajmował się człowiekiem, jako samodzielnie występującym, ale bezimiennym studium, układając postaci w grupy, tworząc sceny rodzajowe. Jak mówi autorka fotografii
„to artysta niekonwencjonalny, a zarazem bardzo twórczy, z wrażliwą duszą. Jego obrazy są bardzo inspirujące. Przy wykonaniu fotografii pomogła mi przeczytana wcześniej książka o życiu i twórczości malarza”.
W kategorii wiekowej do 16 lat wzięło udział 59 osób, które nadesłały łącznie 192 zdjęć. Nagrodzone fotografie Marty oraz pozostałych laureatów można oglądać w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Serdecznie Gratulujemy!

Michał Pawlicki