Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Uczennica naszej szkoły Marta Spętana z klasy III a gimnazjum zdobyła wyróżnienie w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

W tym roku napłynęło 2027 prac z Polski i zagranicy, w tym 46 ze Stanów Zjednoczonych, 22 z Wielkiej Brytanii, 12 z Ukrainy i 2 z Litwy. Te liczby sprawiają, że mamy szczególne powody by cieszyć się z sukcesu naszej uczennicy. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Marta w swojej pracy konkursowej zastosowała grafikę komputerową. To połączenie wielu symboli i skojarzeń. „Ukazałam człowieka, który ma w swoim życiu problem. Znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, z którą nie potrafi sobie sam poradzić i szuka pomocy w Bogu. To właśnie On jest światłem nadziei przebijającym się zza ciemnych chmur” - wyjaśnia autorka wyróżnionej grafiki. Przy tworzeniu pracy konkursowej Marta wykorzystała swoje zdjęcia z tegorocznych Spotkań Młodych w Lednicy. Jak przyznaje, ich atmosfera i przesłanie były dla niej wielką inspiracją i natchnieniem.

Gratulujemy!

Michał Pawlicki