Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

XVII Powiatowe Potyczki Matematyczne

19 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII Powiatowych Potyczkach Matematycznych w Czechach.  Konkurs podzielony był na kategorie wg klas. Od klasy IV, V, VI szkoły podstawowej do I, II, III klasy gimnazjum. Zadaniem uczniów było zmierzenie się z czterema zadaniami przygotowanymi przez p. prezes „Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień Asymtota”. Zadania były dopasowane do treści podstawy programowej realizowanych w danej klasie. Prace uczniów były sprawdzane przez komisje złożone z nauczycieli uczących dzieci. Uczestnicy otrzymali za udział pamiątkowe dyplomy oraz kubki.

26 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, które uświetniły występy przedszkolaków z Czech. Do grona laureatów wpisała się Gabriela Zwarycz zajmując trzecie miejsce w klasach trzecich gimnazjum. Niemalże z tą samą liczbą punktów Weronika Kazimierczak otrzymała wyróżnienie. Wyróżnienie wśród klas pierwszych otrzymała Aleksandra Domagała. W konkursie naszą szkołę reprezentowali:

Hania Puchała, Jan Bednarek.

Paulina Raniszewska, Bukowski Kacper, Stępień Filip

Klasa I gimnazjum

Zuzanna Kazimierczak, Jakub Domowicz, Julia Ziółkowska, Natalia Urbaniak, Nikodem Lisiecki, Aleksandra Domagała, Adam Piórek.

Klasa II gimnazjum

Mateusz Kochelski, Zuzanna Kardacka, Paulina Klimczak

Klasa III gimnazjum

Karolina Kaczmarek, Weronika Kazimierczak, Gabriela Zwarycz

Nauczycielami oddelegowanymi do prac w komisjach konkursowych byli
p. Grzegorz Czachorowski kl. I oraz p. Anna Kazimierczak klasy III-ie gimnazjum.