Imieniny: Jaropełka, Marii

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII" DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W dniu 22 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej. Uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali test ortograficzny, który składał się z zagadek ortograficznych, krzyżówek, tekstów z lukami. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klasy 3a, 3b i 3c.

Klasy reprezentowali:

3a: Bartosz Bukowski, Dominik Fendor, Mateusz Kazimierczak, Zofia Konopa, Jakub Kraszczyński, Ignacy Krzemieniewski, Jędrzej Strzelczyk, Zuzanna Wilk i Adrian Zwarycz

3b: Marta Maciejewska, Joanna Witczak, Michał Merdała, Kinga Rąpel, Igor Tomczyk, Gabriela Szujewska, Michał Gurbiel

3c: Amelia Tryszkiewicz, Oliwia Krata, Oliwia Malinowska, Sebastian Peljak

Zwycięzcami zostali:

I miejsce- Adrian Zwarycz - klasa 3a

II miejsce Ignacy Krzemieniewski - klasa 3a

III miejsce Jakub Kraszczyński - klasa 3a

Laureaci wezmą udział w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii" dla uczniów klas trzecich w Szkole Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli w dniu 11 marca 2017 roku. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Małgorzata Dziedziczak