• Odwiedziło nas: 1651956

Wyjazd do Energylandii

12 maja uczniowie klas 7 i 8 przyjemnie spędzili czas w Parku Rozrywki Energylandii w Zatorze. Czwartkowy wyjazd rozpoczął się punktualnie o 6.30 rano spod budynku Szkoły Podstawowej w Zapolicach a już około godziny 11.00 wysiedliśmy w Zatorze, przed bramą Energylandii. Po zbiórce i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, nauczyciele podzielili uczniów na grupy i od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Część uczestników od razu wybrała ekstremalne rollercoastery – „Hyperion” pędzący ok.140 km/h, „Zadra” 120, czy „Formuła 1” ok. 100 km/h. Inni woleli zacząć spokojnie klasyczną karuzelą , Energusiem, Śmiejżelkiem czy ogromną ilością innych urządzeń. Niewielka ilość gości na terenie parku powodowała, że kolejki były znikome, dzięki czemu każdy mógł wykorzystać wiele atrakcji i to kilka razy z rzędu. Najnowsze urządzenia rozrywkowe w Energylandii, zapewniały niecodzienne doznania prędkości, wysokości i przeciążeń. Moc kolorów, postaci, niesamowitych budowli i różnorodność atrakcji, tworzą wspaniały, bajkowy klimat Parku i słowo nuda w tym miejscu nie istnieje. Humory oraz słoneczna pogoda dopisały nam cały czas. Około 5 godzin minęło bardzo szybko i pozostawiło niezapomniane wspomnienia, którymi nasi podopieczni będą się dzielić jeszcze przez długi okres. Trzeba było wracać do szkolnej rzeczywistości...

Należy nadmienić, że pomysłodawcami tego niesamowitego wyjazdu byli uczniowie klasy 7c. Organizacyjną resztą zajęła się wychowawczyni klasy - pani Beata Staniucha, która z tego miejsca chciała również podziękować opiekunom grup. Zatem gorące podziękowania dla pani dyrektor Agnieszki Stępień, pani Małgosi Kazimierczak, pana Michała Pawlickiego i pana Pawła Urbaniaka, którzy cały czas wspierali kierownika wycieczki. Podziękowania należą się również naszej wspaniałej młodzieży, która potrafi się zachować super w każdym miejscu i nawet dostaje brawa od kierowców autokaru;-))

Beata Staniucha