SYMBOLE WIELKANOCNE – KONKURS PLASTYCZNY

Szkoła Podstawowa w Rzechcie zorganizowała międzyszkolny konkurs plastyczny ,,Symbole Wielkanocne”. Konkurs był adresowany do dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3. Celem konkursu było: - rozwijanie zainteresowań plastycznych inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych; - popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych; - stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych; - rozwijanie wrażliwości estetycznej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły stworzyć prace plastyczne związane z symbolami Wielkanocy. Praca miała być w formacie A3 i miała dowolność w wyborze techniki wykonania. Wysłano aż 21 prac. Wszystkie były bardzo barwne i pomysłowe. Komisja konkursowa 21 kwietnia 2022r.przejrzała wszystkie prace i ogłosiła wyniki: I miejsce – Nikodem Turek – oddział 0a; II miejsce – Marcel Kamieniak, Igor Zawiasa, Wiktoria Kamińska – oddział 0a; - wyróżnienia : Fabian Klęk, Michalina Tryszkiewicz – oddział 0a; - Lena Majcher, Marta Kmiecik, Jan Peliak - oddział 0b Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

Elżbieta Nowak, Jadwiga Frątczak