Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

X Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

W dniu 21.04.2022 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków. Wydarzenie organizowane było przez MGOK Szadek oraz Towarzystwo Przyjaciół Szadku.

Celem konkursu było:

- pobudzenie aktywności artystycznej dzieci; - popularyzowanie wśród dzieci poezji; - kształcenie wrażliwości literacko językowej u najmłodszych.

Dzieci były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 4 latki. 5 latki, 6 latki. Do udziału w konkursie zgłosiło się 54 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały: - 4 latka Marcelina Klimczak z wierszem ,,Popatrzcie – Bocian” Tadeusza Kubiaka; - 6 latki – Wiktoria Kamińska z wierszem ,,Tydzień” Jana Brzechwy i Lena Chruściel z wierszem ,, Przyjście wiosny” Jana Brzechwy. Po obejrzeniu prezentacji wszystkich uczestników jury konkursowe podjęło decyzje w poszczególnych kategoriach wiekowych. I tutaj spotkała nas miła niespodzianka, w kategorii wiekowej 6 lat – Lena Chruściel otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Elżbieta Nowak