KONKURS ZDROWOTNY DLA DZIECI ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

KONKURS ZDROWOTNY                                                                                 DLA DZIECI ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

,,W zdrowym ciele zdrowy duch”

Dnia 22kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Zapolicach odbył się Konkurs Zdrowotny dla dzieci  z oddziałów przedszkolnych. Udział wzięło ogółem 16 dzieci               z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podsawowej w Zapolicach, Publicznego Przedszkola w Zapolicach i Społecznej Szkoły Podstawowej w Rembieszowie.                 Celem konkursu było:

• Propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia;
  • Nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków;
  • Wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku;
  • Stwarzanie sytuacji do kształtowania w uczniach postawy prozdrowotnej;
  • Integracja uczniów oddziałów przedszkolnych.

W pytaniach konkursowych znalazły  się treści dotyczące: bezpieczeństwa                      w  ruchu drogowym, zdrowego odżywiania się, ubierania i dbania o higienę osobistą    – nie wykraczające poza poziom wymagań programowych dla uczniów oddziałów przedszkolnych. W trakcie konkursu każdy oddział zaprezentował hasło promujące zdrowy styl życia. Wszystkie dzieci wykazały się wysokim poziomem wiedzy prozdrowotnej. Każdy oddział otrzymał pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Poprzez zabawę i zgodną współpracę w drużynie, dzieci uświadomiły sobie jak ważny jest prawidłowy sposób życia dla zdrowia każdego z nas!!!

Organizator:  Elżbieta Nowak