Wyjazd dzieci 0a i 0b na przedstawienie teatralne

,,PIĘKNA I BESTIA” – w świecie baśni

Dnia 30 kwietnia 2022roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b udały się na wycieczkę do kina Ratusz w Zduńskiej Woli aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: ,,Piękna i Bestia”.

Aktorzy z Wrocławia w barwny i emocjonalny sposób przedstawili treść baśni o miłości, odwadze, wierności i tym, w czym kryje się prawdziwa wartość człowieka. Bestia wygląda jak odrażający potwór, a Piękna jest śliczną dziewczyną. Jednak Piękna musi udać się do zamku Bestii, by ratować życie swojego ojca. Życie w zaczarowanym zamku okazuje się jednak nie tak okropne, jak początkowo wydawało się Belli. Ostatecznie znajduje w nim przyjaźń i ….miłość.

Spektakl dostarczył dzieciom wiele emocji i wrażeń, a przede wszystkim utwierdził w przesłaniu:,, żeby nie oceniać ludzi po wyglądzie, ale po tym co kryje się w ich wnętrzu”. Aby utrwalić treść baśni , dzieci przeniosły swoje wrażenia i emocje na kartki papieru malując barwne ilustracje przedstawiające wydarzenia ze spektaklu.

Elżbieta Nowak i Jadwiga Frątczak