Szkoła Podstawowa im. 4. Pułku Piechoty Legionów

Środa                       11:55-15:25

Czwartek                  9:00-15:30

Piątek                      8:00-11:00

Z każdym problemem możesz się zwrócić do mnie. Pamiętaj, że warto opowiedzieć komuś o swoich problemach, zwierzyć się z nich, choćby dlatego, że gdy problem znają dwie osoby, to każda z nich widzi go z innej perspektywy.

Każdy, kto zgłosi się do pedagoga – niezależnie od tego, z czym przyjdzie – nie pozostanie bez pomocy. Nie mogę zagwarantować, że każdą sprawę uda mi się załatwić, ale możesz być pewien, że dołożę wszelkich starań, by tak było.

Pedagog nie działa sam – współpracuję z nauczycielami, dyrekcją szkoły, rodzicami oraz innymi instytucjami: opieką społeczną, poradnią psychologiczno-pedagogiczną czy policją.

Pamiętaj:

• pedagog wysłucha Cię życzliwie i z uwagą;
  • zapewni Ci pełną anonimowość i dyskrecję;
  • pomoże Ci znaleźć wyjście z trudnej sytuacji;

Pedagog szkolny jest do Twojej dyspozycji gdy:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, nie masz przyjaciela;
  • źle czujesz się w klasie;
  • masz kłopoty z nauką;
  • jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy;
  • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielami;
  • masz problemy rodzinne;
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem;
  • masz ciekawe pomysły, z którymi chcesz podzielić się z innymi;
  • chciałbyś pomóc innym;

Przyjdź z każdą sprawą, z którą nie umiesz sobie poradzić!!!

Czym zajmuje się pedagog w szkole?

• Zadania pedagoga szkolnego wg  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017roku:
  • Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspierania mocnych stron uczniów;
  • Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów;
  • Udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb;
  • Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży;
  • Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie i organizowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów;
  • Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych;
  • Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów;
  • Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno - pedagogicznej;

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży on-line - materiały dla rodziców (pobierz plik)

PUNKT INFORMACJI ZAWDOWEJ

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zduńskiej Woli informuję, że w każdy poniedziałek w godzinach 15:00-16:00, został uruchomiony Punkt Informacji Zawodowej.

Poradnia zaprasza na konsultację wszystkich uczniów kończących naukę w klasie III gimnazjum- szczególnie tych z problemami zdrowotnymi, które mogą ograniczać wybór zawodu lub niezdecydowanych co do swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej.

Zaprasza również rodziców zainteresowanych  pomocą swoim dzieciom  wyborze zawodu i ścieżki edukacyjnej.