Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

GIMNAZJALIŚCI I ABSOLWENCI NA ''MARSZU DLA JEZUSA''

Wśród kilku tysięcy łodzian uczestniczących w tegorocznym „Marszu dla Jezusa”, który 24 marca – w Niedzielę Palmową -  przeszedł z placu Wolności do bazyliki archikatedralnej znaleźli się także nasi gimnazjaliści oraz absolwenci naszego Gimnazjum. Młodzież w trakcie marszu rozważała sakramenty święte: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię oraz słowa ”Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,16).Kilka tysięcy młodzieży z Łodzi i okolic poprowadził abp Marek Jędraszewski. Jak podkreślali uczestnicy, marsz to dla nich ważne wydarzenie szczególnie jako przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. „Nie mogło mnie tutaj zabraknąć” – podkreślała jedna z uczestniczek marszu. Po 1,5 godzinnym marszu w mroźną niedzielę młodzież dotarła do łódzkiej katedry. W katedrze abp Marek Jędraszewski przewodniczył mszy świętej.  „Marsz dla Jezusa” organizuje Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Warto podkreślić, że nasi gimnazjaliści biorą udział w tym wydarzeniu już kolejny rok. Ci, którzy angażują się w uczestnictwo jako uczniowie naszego Gimnazjum, kontynuują je także po opuszczeniu murów naszej szkoły. Tak było również i w tym roku. W wydarzeniu udział wzięli:

uczniowie: Justyna Kosakowicz, Natalia Stępień, Michał Owczarek, Weronika Krata, Marika Janicka

oraz absolwenci: Eliza Kmiecik, Anita Czekalik, Martyna Smolarek, Marcelina Kaczmarek, Małgorzata Pawelska, Katarzyna Wieruszewska.

Opiekę nad uczestnikami sprawowali : p. Tomasz Frycze oraz p. Agnieszka Salamon.

Tomasz Frycze