Zdolni i wysportowani

Ksenia Chudobińska i Krystian Ratajczyk, uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej im. 4. Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach, zdobyli III miejsce   w powiatowych zmaganiach w ramach 13. edycji Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego Policyjna Akademia Bezpieczeństwa.

Konkurs odbył się dziś 6 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Janiszewicach. W zawodach wzięły udział dzieci z aż 14 szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego. Każdą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół drugoklasistów: dziewczynka i chłopiec.

Dzieciaki musiały rozwiązać pisemny test z wiedzy o bezpieczeństwie, a także pokonać tor przeszkód, który sprawdził ich sprawność fizyczną. Nad bezpieczeństwem uczestników i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali zduńskowolscy policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej.

Celem konkursu jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym, a także propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej.

Katarzyna Strzelczyk