Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

SPRZĄTANIE ŚWIATA

We wrześniu w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 0d w Szkole Podstawowej w Zapolicach ochoczo przystąpiły do tej akcji.

W piękny słoneczny dzień 28 września dzieci 4 i 5-letnie wyszły poza teren przedszkola – do pobliskiego lasu, by pokazać mieszkańcom, że wiedzą co to znaczy czuć się współodpowiedzialnym za naszą przyrodę. Zaopatrzeni w rękawice i worki z wielkim zapałem znajdowali różnego rodzaju śmieci. Po niewielkiej chwili worki były już pełne, dzięki czemu w lesie zrobiło się czysto i przyjemnie. Zwieńczeniem chwili było wspólne grupowe zdjęcie.

Głównym celem tej akcji było ukazaniem dzieciom skutków zaśmiecania świata w realnej rzeczywistości oraz wzbudzenie pozytywnych zachowań, takich jak odpowiedzialność za naszą przyrodę.

Mam nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenie zaowocuje w dalszym życiu dobrą ekologiczną postawą Wyluzowany

Małgorzata Popłońska