MIKOŁAJKI w Teatrze Piccolo w Łodzi

Dnia 5 grudnia 2018r. uczniowie klas I-II edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Teatru Piccolo w Łodzi.                          Wszyscy byli bardzo podekscytowani faktem, że obejrzą spektakl pt. ,,Opowieść o Świętym Mikołaju ”, który rozpoczął w naszej szkole mikołajki. Znakomita obsada i  piękna scenografia przyczyniły się do przeniesienia dzieci w okres zimowy, świąteczny.

Czy my wierzymy w Mikołaja? Czy mamy kogoś, komu powierzamy nasze marzenia? Co by było, gdyby jedno z dziecięcych pragnień nagle się spełniło? - odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy przedstawieniu pt. "Opowieść o prawdziwym Mikołaju”. Dzieci po spektaklu stwierdziły, że ważna w życiu jest pokora i wypełnianie dobrych uczynków.

Po spektaklu uczniowie mieli okazję wziąć udział  w konkursach i zabawach zorganizowanych przez pracowników teatru. Dużo emocji w końcowej części dostarczył Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku prezent. Wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni i stwierdziliśmy, że chętnie będziemy uczestniczyć w następnych.

Katarzyna Strzelczyk

Marta Klimczak