WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b, 0c, 0d w Szkole Podstawowej w Zapolicach wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami wybrały się 29 listopada na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych „DEKOR” w Piotrkowie Trybunalskim.

Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie dzieci z procesem powstawania ozdób choinkowych.

Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, począwszy od szklanej rurki do uzyskania ręcznie malowanych, pięknie zdobionych bombek, jakie można zakupić w sklepach.

Na koniec wycieczki przygotowano dla wszystkich dzieci warsztaty z samodzielnego malowania bombek. Każde dziecko mogło pomalować cztery bombki i ozdobić je wybranymi dowolnie produktami ozdobnymi. Wszystkie bombki były pakowane w specjalne podpisane pudełko, po to, aby każde dziecko mogło je ze sobą zabrać na pamiątkę.

Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń. Wizyta w takim miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój .

Tegoroczne święta na pewno będą wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będą ich piękne, ręcznie zdobione kolorowe bombki.  To była udana wycieczka.

Małgorzata Popłońska