Przedszkolaki dla Niepodległej

9 listopada wszystkie oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Zapolicach wraz z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Zapolicach obchodziły 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolaków wzięły udział w pochodzie z flagami narodowymi idąc wspólnie do Gminnego Ośrodku Kultury i Sportu, aby razem uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień.

Podczas występu dzieci dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, recytowały wiersze patriotyczne, wykonały wspólnie piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, recytowały wiersz „Kto Ty jesteś? - Polak Mały”, obejrzały film okolicznościowy pt. „Mały Polak”, a na koniec w barwach biało-czerwonej flagi Polski wróciły do przedszkola.

Celem spotkania było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z przypadającą na rok 2018 setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, popularyzacja pieśni patriotycznych oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

Występy przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i postawa patriotyczna zostały nagrodzone gromkimi brawami. Jesteśmy dumni z naszych małych Polaków!:)

Małgorzata Popłońska