SPOTKANIE Z PSEM

„Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem.”

Jak rozmawiać trzeba z psem, jak się przy nim zachowywać, jak go karmić i pielęgnować – my też już wiemy! – chwalą się przedszkolaki z grupy „0d”.

A odpowiedzi na te i inne pytania udzieliła nam pani Amelia Makówka – treserka z akademii „ Latające Psy”, przybywając w dniu 25.04.2018r. do przedszkolaków z grupy „0d” w Szkole Podstawowej w Zapolicach w asyście  swych dwóch czworonożnych przyjaciół Nuvi i Bado.

Podczas zajęć pani treserka oraz jej wesoły, przyjacielski piesek Bado zdradziły nam tajniki życia psów i nauczyły nas jak należy się nimi opiekować. Dzięki pani Amelii dzieci zapoznały zasady pracy z psem, starając się „odczytać” sygnały, jakie psy dają swoim zachowaniem, gdy jest im wesoło i smutno lub gdy potrzebują pomocy człowieka.

Podczas zajęć wszystkie dzieci miały bezpośredni kontakt z psami, co pozwoliło dzieciom przełamać barierę strachu przed zwierzęciem. Ponadto dzieci poznały zabawy, które mogą wykorzystać w domu ze swoim pupilem. Dla dziecka i jego ulubieńca najważniejsza jest zabawa, jednak zwrócono również uwagę na bezpieczeństwo, bo pies to nie tylko towarzysz zabaw, ale także potencjalne zagrożenie.

Na koniec spotkania pani Amelia i jej pies Nuvi zaprezentowały wszystkim dzieciom pokaz rzutu dyskiem frisbee. Pełen emocji występ dał dzieciom możliwość podziwiania niesamowitej psiej szybkości, zwinności i skoczności. Dzieci swoim żywiołowymi, radosnymi okrzykami dopingowały psa i jego właścicielkę, co pozwoliło ujawnić wszechstronność psiego talentu.

Dziękujemy pani Amelii i jej psom za dzień pełen niesamowitych wrażeń.

Małgorzata Mistrzak