Bal gimnazjalny klas III

W sobotę 11 lutego 2017 r. o godzinie 16.00 rozpoczął się uroczysty bal gimnazjalny.

"Bo coś w szaleństwach jest z młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu".

Słowami Leopolda Staffa, Gabriela Zwarycz, uczennica klasy III A powitała przybyłych gości. Wspólnie z Piotrem Dembowskim, uczniem klasy III B poprowadzili część oficjalną balu.

Zgodnie z tradycją kolejnym punktem programu było wykonanie przez trzecioklasistów dostojnego staropolskiego tańca POLONEZA przygotowanego pod kierunkiem Pani Barbary Pawlickiej – nauczycielki wychowania fizycznego. Niezwykłej rangi tej chwili nadali rozpoczynając taniec, ubrani w stroje z epoki: Pani Agnieszka Stępień, Dyrektor ZSO
w Zapolicach i Pan Witold Oleszczyk, Wójt Gminy Zapolice:

"(...)Pan Wójt rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

i wąsa podkręcając, podał rękę Pani Dyrektor

i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)"

Następnie uczniowie mieli okazję podziękować Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Rodzicom za trud edukacji, a Gościom za uświetnienie swoją obecnością tego ważnego dla nich wydarzenia. Do podziękowań dołączyli kwiaty oraz słodkie upominki.

Serdeczne słowa do Gimnazjalistów i ich Rodziców skierowali: Pani Agnieszka Stępień, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach oraz Pan Witold Oleszczyk, Wójt Gminy Zapolice.

Na balu obecni byli także: Pani Ewa Małoszczyk  i Pani Anna Fendor-Kikowska Zastępcy Dyrektora ZSO w Zapolicach, Pani Katarzyna Browne, Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSO w Zapolicach, Pan Paweł Perdek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
i Sportu w Zapolicach,  Grono  Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice, Koleżanki i Koledzy z klas II.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na część artystyczną
pt.: „Pierwsza Szkolna Gala wręczenia Oscarów”, którą poprowadzili: Maja Stępień
i Szymon Glinkowski z klasy III A oraz Angelika Kaczmarek i Maciej Jarzyński z klasy III B.

Pierwsza Szkolna Gala Oscarów wyłoniła 40 zdobywców Oscarów w 34 kategoriach. Nominowani zostali wybrani spośród nauczycieli i pracowników naszej szkoły!

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali statuetkę OSCARA i mieli okazję przespacerować  się po czerwonym dywanie.

Później już był poczęstunek i taniec. Wszyscy bawili się świetnie, tańcom i zdjęciom nie było końca. Nad całością uroczystości czuwali wychowawcy klas trzecich: Pani Anna Kazimierczak i Pani Małgorzata Kazimierczak.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

- Pani Katarzyny Browne za przemianę sali gimnastycznej w salę balową oraz sprawy organizacyjne związane z balem gimnazjalnym,

- Rodziców, którzy byli z nami w:  piątek, sobotę i niedzielę,

- Pani Agaty Kałużewskiej za pomysł i projekt dekoracji części artystycznej,

- Pana Jarosława Jakubowskiego za pomoc i wykonanie dekoracji do części artystycznej,

-Pani Małgorzaty Gołębiowskiej i Pana Tomaszowa Woźniaka za udokumentowanie wyjątkowych chwil.

Jako wychowawcy, chciałybyśmy również bardzo podziękować uczniom za wspaniałą postawę na balu, za profesjonalne przygotowanie części artystycznej i świetną zabawę!

Polonez https://www.youtube.com/watch?v=YLsF6kP5iSo&index=16&list=PLJEUTyr9EnIr-iNrI5M2NSXa1Ovn4LK_z

Część artystyczna https://www.youtube.com/watch?v=QPdWkKUn9X8&index=15&list=PLJEUTyr9EnIr-iNrI5M2NSXa1Ovn4LK_z

Zdjecia z balu https://photos.google.com/share/AF1QipOxNMzCcB_ThZBjlDQ2Ch07gU2-D4ZzyR_gF0O6eZ7ijjAx21XKJDQACWzSpsAEqg?key=d3J0ZWZ6dU9Dc25DaUc1Z2R0RE5VeHZyRDZhcXBn

Anna Kazimierczak i Małgorzata Kazimierczak