• Odwiedziło nas: 1622042

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

Czas, który nadchodzi wielkimi krokami zwiastuje dobro, które zawita do naszych rodzin. Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe, również przez oczekiwanie i przygotowania, które odbywają się nie tylko w naszych domach. Również wychodzą na zewnątrz, aby radością zarazić jak największą część świata.

Atmosfera świąteczna dotarła również do naszej szkoły, gdzie widoczne są już bożonarodzeniowe zwiastuny w postaci, przygotowanych specjalnie na tę okazję, gazetek ściennych na korytarzu, udekorowanych klas a na zewnątrz przy wejściu – dekoracja świetlna. Brak humoru, słaba ocena czy aura bez śniegu, wtedy nie są straszne, bo na widok Mikołaja z workiem prezentów – nie da rady! Trzeba się uśmiechnąć. A to dopiero początek, ponieważ najlepsze przed nami: jeszcze kiermasz świąteczny, ubieranie choinki szkolnej, jasełka, Wigilia szkolna i … Święta Bożego Narodzenia w naszych domach. Na samą myśl, pomimo zbliżającej się zimy aż robi się gorąco. I wszystko możliwe! Skoro skąpy i chciwy Ebenezer Scrooge z „Opowieści wigilijnej” zamienia się w Święta w człowieka wrażliwego na krzywdę innych – to znaczy, że wszystko zdarzyć się może! Przecież to Boże Narodzenie!

Radosnego wyczekiwania!

A. Salamon